top of page

Zamanda Yolculuğa Çıkaran 5 Harika Dizi
DARK


Bugüne dek izlediğiniz beyin yakan tüm dizileri unutun! DARK dizisi muhteşem karmaşık karakterleriyle aklınızı başınızdan alacak. Dizi bir adamın kendini asarak intihar etmesiyle başlıyor. Arkasında bıraktığı mektubun peşine düşecek bir oğlu da var elbet. Bir yandan bu küçük kasabada bir oğlan çocuğu kaybolur. Ailenin üçüncü çocuğu gizemli bir şekilde girdiği mağaradan bir daha çıkmamış. Babası intihar eden Jonas bu gizemi çözmek için elinden geleni yapmaya hazırdır. Hem de zamanda yolculuk yapacak kadar. 3 sezonluk bu harika dizi arayışta olanların dizi ihtiyacını uzun süreli karşılayacak tarzda.

Yapımcılar Baran bo Odar ve Jantje Friese Başroldekiler Louis Hofmann ve Lisa Vicari
11.22.63


Stephen King'in romanından uyarlama zaman yolculuğu temalı harika bir dizi ‘11.22.63’. Jake, lisede İngilizce öğretmenliği yapıyordur. Sık sık gittiği lokantaya ait dolabın geçmişe gittiğini öğrenir. Fakat gittiğinde geri dönse bile tekrar gitmek istediğinde aynı yere aynı zamana gidiyordur. O dolap görünümlü zaman geçidinin onu sürekli aynı yere ve aynı zamana götürmesinin bir sebebi vardır. Lokanta sahibi ondan 11.22.63 tarihinde gerçekleşen John F. Kennedy suikastını önlemesini ister. Zamanda geçmişe gidip bu suikastı önlemek için canını dişine takan Jake orada Sadie ile tanışır. İzlerken hem maceraya atılıyor hem de Sadie ve Jake ikilisine kalbinizi bırakıyorsunuz. Çok okunan yazardan uyarlama bu dizi karakterlerin usta oyunculuğu ve kurgunun muhteşemliği ile sizi çok etkileyecek. Dizi 1 sezon 8 bölümden oluşuyor.

Yapımcılar J. J. Abrams, Stephen King, Bridget Carpenter , Bryan Burk Yapım şirketi Bad Robot Productions Warner Bros Başroldekiler Sarah Gadon, James Franco


ARCHIVE 81

Bozuk video kasetleri tamiri yapan Dan, hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığı şirket için ormanın içinde ıssız bir evde video kasetleri tamir etmeye başlar. Video kasetleri Visser apartmanı yangınında hayatını kaybeden Melody’ye aittir. Apartman yanmadan önce çekilen kasetleri tamir ederken Melody ile iletişim kurabildiğini fark eden Dan işin içinde bambaşka şeyler olduğunu anlar. Melody bir araştırma için o apartmanda kalmaya başlamıştır ve esrarengiz olaylara şahit olmuştur. Bu apartmanda tarikat seanslarına tanık olan Melody’nin başına gelenleri izleyip görmelisiniz. Dizi tek sezon ve 8 bölümden oluşuyor. Merakla ve heyecanla izlenecek, zaman kaymalarının yaşandığı sürükleyici bir dizi Archive 81. Baş yapımcılar Rebecca Sonnenshine ("The Boys") ve James Wan ("Korku Seansı") Başroldekiler Dina Shihabi, Mamoudou Athie
1899


Dark dizisini bir solukta izleyip bu tarz bir dizinin özlemini çekerken bizleri ekran başından kaldırmayan harika bir yapım ‘1899’. Gemide yolculuk yapan Maura, kaptana gelen başka bir gemiden yardım mesajının peşine düşer. Gemi rotasını değiştirmiştir ve gemide esrarengiz bir çocuk belirmiştir. Çocuk hiç konuşmuyordur. Gizemli olayların gerçekleştiği bu zaman yolculuğu dizisini izlerken zaman yolculuğu bunun neresinde demeyin. O sonu gördükten sonra şaşkına döneceksiniz.

Yapımcılar Jantje Friese ve Baran bo Odar Başroldekiler Emily Beecham ve Andreas Pietschmann
PERA PALAS’TA GECE YARISI


Netflix’in yerli yapımlarından biri ‘Pera Palas’ta Gece Yarısı’. Pera Palas Oteli’ni araştırmak isteyen Esra, Agatha Christie’nin kaldığı odadayken tuhaf bir şekilde kendini 1919 yılında bulur. Kendisiyle çok büyük benzerlikleri olan Peride’nin yerine geçip bir görevi yerine getirmek zorundadır. Zaman yolculuğu temalı dizilerin Türk yapımı halini bu dizide izlerken keyif alacak, bir sonraki adımda ne olacağını merak edeceksiniz.

Yapımcı Ömer Özgüner Başroldekiler Hazal Kaya, Selahattin Paşalı
@Husnaablog Öneriyor...

Comments


bottom of page