top of page

Güney Kore’nin Saklı Güzellikleri


Güney Kore ben de dahil olmak üzere birçok kişinin ilgisini çekiyor. Öncelikle Kore’nin başkenti Seul' de bulunan Gyeongbokgung Sarayı'na göz atalım. Joseon hanedanlığı tarafından inşa edilen sarayların en büyüğü.Sonrasında Dongdaemun Design Plaza'ya geliyor. Neofuturistik yapıya sahip kentsel gelişim simgesi olan bir plaza burası.Bunu duyunca şaşıracaksınız belki, Güney Kore ve Türkiye Cumhuriyeti'nin dostane ilişkisini geliştirmek için kurulmuş bir park bulunuyor, ismi ise Seul Ankara Parkı.
Busan şehrinde de 1951 yılında şehit olan askerleri onurlandırmak adına anıt mezarlığı yapılmış ve Busan Türk Şehitliği ismi verilmiş.
Bukchon Hanok Köyü zamana meydan okuyan tarihi sokakları ve benzersiz mimari yapısıyla dikkat çekiyor. Burası oldukça ilgi çekici ve görülmeye değer.Seul kentinde Hongdae isimli bir lokasyon bulunuyor. Ünlü bir sanat koleji olan Hongik Üniversitesi' ne ev sahipliği yapıyor. Çevresindeki sokaklar gençlerin zevkleriyle gelişmiş.
Kore’nin yemeklerini merak ediyorsunuzdur gelin bir de onlara bakalım.


Turşu sever misiniz? O halde bu ilginizi çekebilir. Kimchi Kore’nin vazgeçilmez turşusu. Bibimbap günün her öğünü tüketilen vazgeçilmez bir atıştırmalık. Tteokbokki bir tür pirinç keki, Kore’nin sokak lezzetlerinden biri aynı zamanda. Mandu bir Kore mantısı. Gimbap da sevilen bir suşi çeşidiKore'de en çok dikkatimi çeken şey ise çeşitli konsepte kafeleri oldu. Çalışma, Lego, Hello Kitty, Charlie Brown, Kedi, Köpek, Koyun, Rakun, Hanbok, Çizgi Roman, Oyun hatta Uyku konseptli bir kafe bile var. Umarım beğenmişsinizdir, bir sonraki yazımda başka yerlere seyahat edeceğiz.

Kaynakça:


www.koregazisi.com

www.turna.com

www.ytur.net

Comments


bottom of page